Loading...
Home 2019-04-04T19:16:13+00:00

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Kontakt

Idzie wiosna

Historia Folwarku 1760

Obiekty folwarku w Kończycach Wielkich wzniesione zostały w roku 1760. Stanowiły część większej posiadłości, która jest znacznie starsza i obejmowała m.in. tutejszy pałac. Wieś Kończyce Wielkie w wiekach średnich była początkowo własnością książąt cieszyńskich, później należała do Bludowskich i Wilczków, by w XIX w. przejść w ręce rodu Larisch von Mönnich. Ostatnią właścicielką majątku była hrabina Gabriela von Thun und Hohenstein (1872-1957), dziedziczka rodu Larischów-Mönnichów, żona hrabiego Feliksa Thuna-Hohensteina – adiutanta cesarza Franciszka Józefa I. Gabriela von Thun und Hohenstein, prowadząc działalność dobroczynną, bardzo pozytywnie zapisała się w pamięci mieszkańców. Po wojnie, władze odebrały jej majątek, tworząc w Folwarku państwową stadninę koni. Dziś, pragniemy odzyskać dawną świetność tego magicznego miejsca, zachowując tradycję i pamięć o „dobrej Pani”, ciesząc się każdym przybyłym Gościem

Co oferujemy naszym Klientom?

Oferta Biznes

Imprezy okolicznościowe

Pokoje gościnne

0
DUŻE IMPREZY
0
WYDANYCH POSIŁKÓW
0
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW
0%
WSPANIAŁEJ ATMOSFERY

Kuchnia Folwarku 1760

Kuchnia Folwarku 1760 to wyjątkowy smak tradycji, odzianej w nowoczesny wygląd. Kaczki, gęsi, króliki, ale także dziczyzna i ulubione mięsiwa Ślązaków, to podstawa naszej oferty kulinarnej. Dbamy o to, aby dziedzictwo kulinarne śląska cieszyńskiego, było kultywowane, a wiedza o nim rozpowszechniana zarówno wśród obecnych, jak i – mamy nadzieję – przyszłych pokoleń. Dania przygotowujemy zgodnie z zasadami starej, francuskiej szkoły, używając głównie „patelni i pieca”. Gotujemy w sposób naturalny, nie pozbawiony przy tym szerokiego wachlarza przypraw i historycznych smaków. Kuchnia Folwarku, mimo krótkiego stażu na rynku gastronomicznym, została wspaniale przyjęta przez Gości i jest doceniana przez największe autorytety kulinarne Europy.

WIĘCEJ

Opinie Klientów

Piękne miejsce z ogromnymi perspektywami. Świetna kuchnia, gdzie za sterami Chef Łukasz pilnuje jakości.

Greg Rygiol

Wspaniały klimat i wyjątkowi ludzie tworzący to miejsce i atmosferę tam panującą!

Grzegorz Paluch

Nie jednemu by sie nie chcialo. Woleli by polezec bezczynnie przed tv. Za darmoche, imprezy, dla ludzi, dzieci, starszych?! Zwariowaliscie! Ale zycze Wam tego zwariowania. Jakby to powiedzial Owsiak: do konca swiata i o jeden dzien dluzej.

Sylwia Gosek

Wspaniali ludzie, wspaniała kuchnia, wspaniałe miejsce, bijąca pozytywną energią.

Konrad Klimek, Your Content Goes Here

Ostatnio na Folwaku 1760

Dużo się u nas dzieje. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ostatnimi aktywnościami. Zachęcamy także do obejrzenia archiwum Folwarkowych imprez.

ZOBACZ WIĘCEJ
Odwiedź nas

Masz pytania?, Chętnie na nie odpowiemy.

Zadzwoń, napisz maila, lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.